Wyspa fizjoterapeutyczna


Wyspa fizjoterapeutyczna to elastyczne rozwiązanie, które umożliwia pracownikom konsultacje ze specjalistą bez konieczności wizyty w gabinecie lekarskim/fizjoterapeutycznym, firmie zaś – lepsze poznanie potrzeb swojej kadry,
a przy tym przekazanie jej konkretnej wiedzy.


kozetka fizjo


KIEDY WARTO WYBRAĆ OPCJĘ WYSPY FIZJOTERAPEUTYCZNEJ?


  • kiedy chcemy poznać potrzeby pracowników i problemy zdrowotne, jakie towarzyszą im podczas wykonywanej pracy,
  • przed rozpoczęciem programu profilaktycznego lub naprawczego w obszarach ergonomii pracy,
  • kiedy poszukujemy wartościowej merytorycznie atrakcji dla pracowników podczas eventu / imprezy integracyjnej,
  • gdy wiemy, z jakimi problemami narządu ruchu borykają się nasi pracownicy fizyczni/biurowi i chcemy skutecznie wesprzeć ich w świadomej profilaktyce zdrowia i powrocie do sprawności.

JAK DZIAŁA WYSPA FIZJOTERAPEUTYCZNA?


W dniach obecności wyspy fizjoterapeutycznej BlueBall Academy nasza drużyna ekspertów stworzy w siedzibie Państwa firmy ogólnodostępne stoisko fizjoterapeutyczne z miejscem do przeprowadzenia mini-sesji terapii manualnej, wykładu i dyskusji a także przestrzeń do rozmów ze specjalistami: lekarzem i fizjoterapeutą.

Pracownicy będą mogli zasięgnąć konsultacji podczas przerwy lub w godzinach pracy – harmonogram dnia ustalamy z Państwem na podstawie indywidualnych potrzeb.

Nasz team będzie prowadził wstępne rozpoznanie i stawiał diagnozy, a także proponował działania profilaktyczne i rozwiązania dla pojawiających się problemów, tych związanych z pracą i codziennym życiem oraz aktywnością fizyczną.

Konsultacje mogą dotyczyć obszarów dowolnych lub wcześniej ustalonych, a także łączyć te dwie możliwości – wyspa ma spełniać potrzeby zarówno pracowników, jak i pracodawców.badanie

Przykładowy harmonogram dnia z wyspą fizjoterapeutyczną:

  • Godziny 9:00-13:00 – rozmowy indywidualne z pracownikami, mini-konsultacje fizjoterapeutyczne, mini-konsultacje lekarskie (pacjenci przychodzą z aktualnymi wynikami badań), diagnostyka narządu ruchu, zaproszenie na popołudniowe panele dyskusyjne
  • Godziny 13:00-15:00 – 10-minutowe treningi z fizjoterapeutą (grupy maksymalnie 5-os.) w obszarach konkretnych partii mięśniowych. Przykładowe podziały: relaks szyi i karku, zdrowe lędźwie, slow-poranek dla stawów, odpoczynek kolan, trening informatyka, świadoma dźwignia, czyli jak podnosić ciężary?
  • Godziny 15:00-17:00 – 15-minutowe panele dyskusyjne dotyczące charakterystyki i ergonomii pracy na konkretnych stanowiskach a także mini-wykłady dotyczące profilaktyki zdrowia fizycznego. Przykładowe tematy: „Magazynier-mistrz ciężarów – jak bezpiecznie poruszać się w strefie wysiłku siłowego?”, „Biurowe sprawy – czyli niebezpieczeństwa i skutki braku ergonomii w pracy siedzącej”, „Kolana na produkcji – jak dbać o zdrowie stawów w pracy stojącej?”, „Leki przeciwbólowe – fakty i mity”, „Medycyna kontra fizjoterapia – gdzie, kiedy i jak szukać wsparcia?”


Masz pytania? Chcesz poznać szczegóły oferty?

Skontaktuj się z nami:
(+48) 603 727 676
info@blueball.pl

blueball    

 

 

 

MP FLOW

BlueBall Academy

Edukujemy, szkolimy i przekazujemy praktyczną wiedzę, która jest fundamentem do utrzymania zdrowia i sprawności przez długie lata.

Masz pytania? Chcesz poznać szczegóły oferty?
Skontaktuj się z nami:
(+48) 603 727 676
info@blueball.pl

Regulamin i Polityka Prywatności

Copyright BlueBall Academy 2021. All rights reserved.